Ramūnė Zaleskaitė
Ramunė Zaleskaitė

Iyengar jogą praktikuoju nuo 2001 metų. Esu Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute (RIMYI, Pune, Indija) sertifikuota Iyengar jogos mokytoja. Sertifikatas Intermediate Junior I (2011). Junior 2 (2018).

Visada mėgau aktyvią veiklą: paauglystėje užsiiminėjau žirginiu sportu, žaidžiau krepšinį, vėliau susikūriau sau rytinės mankštos programą ir be galo mėgau ir mėgstu šokti. Tačiau jogos mano gyvenime vis dar nebuvo, nereikėjo o gal nedrįsau įžengti į tuomet paslapčių pilną pasaulį. Matydavau tik savo Tėvelį nuošaliai nuo visų atliekantį kažkokius pratimus (dabar jau žinau ir pozų pavadinimus).

Ačiū sesei Vilmai Zaleskaitei ir jos vyrui, amerikiečiui Bill Walters, mano pirmiesiems jogos mokytojams, įtraukusiems mane į šį nesibaigiantį virsmą. Esu tikra, kad įžengimas į jogos pasaulį buvo neatsitiktinis. Tai protėvių palikimas, šeimos dvasinės relikvijos, perduotos Tėvelio. Jis, jo tėvai ir seneliai praktikavo jogą. Matomai buvau pasirengusi, kai sulaukus keturiasdešimt ši malonė pasiekė ir mane.

Jogos meno paslapčių mokausi pas žymiausius jogos mokytojus. Keletą kartų per metus dalyvauju mano mylimos mokytojos Gabriellos Giubilaro (Italija) seminaruose, jogos stovyklose. Jogos žinias gilinu Lietuvoje ir užsienyje organizuojamuose tarptautiniuose jogos seminaruose ir stovyklose su kitais pasaulyje garsiais jogos mokytojais: Rita Keller (Vokietija), Manouso Manos (JAV), Olga Iljinskaja (Rusija), Sergej Mihailov (Rusija), Feaq Biria (Prancūzija), Jurek Jagucky (Lenkija), Jordi Marti (Ispanija), Angela Farmer ir Victor van Kooten (Graikija), James Merphy (JAV), Cathy Rogers Evans (JAV), Lois Stainberg (JAV) ir kt.

Iyengar jogos užsiėmimus vedu įvairioms grupėms: pradedantiesiems, pažengusiems, būsimoms mamytėms, senyvo amžiaus žmonėms, šeimoms su vaikais, vedu specializuotus jogos seminarus.

Buvau VšĮ „Jogos ratas“ viena iš steigėjų ir jogos mokytojų. Dalyvavau (ir toliau dalyvausiu) Vilniaus mieste vykdomo projekto „Vasaris – sveikatingumo mėnuo“ ir kituose sveiką gyvenimo būdą propaguojančiuose socialiniuose renginiuose.

Esu dėkinga likimui, dėkinga kiekvienam iš Jūsų, sutiktam jogos kelyje. Joga pakeitė mano gyvenimą. Buvusios sveikatos problemos tyliai ir nematomai pasitraukė. Sustiprėjo ne tik kūnas bet ir dvasia, išlaisvėjau, į pasaulį žvelgiu kitomis akimis. Iš pradžių joga kūnui suteikia progą išlikti sveikesniam, jaunesniam, lankstesniam. Bet gilėjant praktikai man joga – tai meilės, noro dar daugiau šypsotis, pilnaverčio bendravimo, atjautos, ramybės, optimizmo ir harmonijos šaltinis. Joga – tai gyvenimas. Jaučiuosi laiminga vesdama užsiėmimus, bendraudama su kiekvienu atėjusiu, matydama Jūsų laime švytinčias akis, norinčius pažinti ir tobulėti jogos pagalba.


Iki mielų susitikimų Iyengar joga - Ramunės studijoje.