Atsiliepimai

"Visų pirma, Iyengar jogos praktika padeda man „kovoti“ su nugaros skausmais. Tiesą sakant, aš jų jau nebejaučiu, nes praktikos metu išmokau pažinti savo kūną, jo galimybes. Po truputį išmokstu įsiklausyti į organizmo siunčiamus signalus ir jau žinau kaip teisingai atsistoti, atsisėsti, išsitiesti, kad nebejausčiau skausmo.
Išmokau nebebijoti padaryti sudėtingesnės asanos, kai atrodo, kad aš tai jau tikrai niekada taip negalėsiu. Išmokau ir toliau tebesimokau nusiraminti, atsipalaiduoti, atsiriboti nuo blogų minčių, neigiamų aplinkinių emocijų ne tik užsiėmimų metu, bet, kas mano manymu yra dar svarbiau, ir kasdienybėje.
Man labai patinka, kad užsiėmimų metu nėra jokio skubėjimo, galima bandyti tą pačią asaną tiek kartų kiek tau norisi ir kol kūnas pats perpranta „ko tu iš jo nori“. O po kiek laiko žiūrėk ir pavyksta. Mokytoja labai nuoširdžiai ir kantriai aiškina kaip teisingai ir nuosekliai viską atlikti, kad nepažeisti savo kūno. Labai teigiamai veikia švelniai leidžiama muzika. Labai patogi užsiėmimų vieta. Ir dar. Labai naudingi susitikimai, kurių metu pati mokytoja ar pakviesti specialistai pasakoja apie mūsų organizmą, kūno dalis, jų būsenas ir galimybes išmokti padėti sau. Laukiu jų.
Po truputį joga tampa mano gyvenimo stiliumi. Ir kai vasarą aš „pragastroliavau“, jaučiausi visai gerai ir fiziškai ir moraliai, bet pastebėjau, kad man kažko trūksta – jogos užsiėmimų. Tikrai tikrai..."

Jūratė

"Daugeliui atrodo, kad jogos pamokos tai tam tikras "smegenų plovimas", bet tikrai ne, ne šitoje studijoje. Tai sveikatos, gražių ir skaidrių minčių mokykla. Mokytoja labai supratinga ir subtili. Ačiū labai..."

Laima

"Pagrindinis dalykas, kurį jaučiu - norą tiestis, nesėdėti susikūprinus:) Jogos užsiėmimai mano įpročių, bendravimo įgūdžių nepakeitė, na gal tik, kad visa šeima žino, kad pirmadienį mama, žmona, dukra - eina į jogą ir nuo 18 val. iki 19:30 val. jos nevalia trukdyti:)
Iš tikrųjų ta pusantros valandos gera proga pabūti su savimi, atrasti ir pasidžiaugti, kad dar gali kažką padaryti ir stebėtis, žiūrinti į kitas, kiek daug dar galima padaryti:)
Jogos užsiėmimai Iyengar jogos studijoje - jaukūs, pilni gerų emocijų:)..."

Inga

"Iyengar jogos studiją lankau nuo š.m. kovo mėnesio. Po praktikų jaučiuosi pastebimai geriau (praeina skausmas, maudimas probleminėse vietose), užlieja lengvumo, ramybės jausmas ir didelis pozityvumas:) Beveik atsisakiau mėsos patiekalų, kažkaip nebetraukia, po jų jaučiuosi "užsiteršusi". Noriu, kad jogos praktika taptų mano kasdienybe, tai yra mano siekiamybė. Užsiėmimus studijoje galiu apibūdinti tik geriausiais žodžiais, čia atėjus užmiršti rūpesčius, nes mokaisi kaip reikia susikoncentruoti, kad darant asanas visą save teisingai "surinktum". Ačiū, Jums, Ramune, už gerą nuotaiką, pozityvą, šilumą:)..."

Jurga

"Lankau Iyengar jogos užsėmimus daugiau nei 10 metų, pradėjau būdama 40-ies. Ir nejaučiu bėgančių metų naštos nei kūnui nei sielai. Manau, kad dėl to labiausiai turiu būti dėkinga Iyengar jogai. Pirmiausia dingo nuolatinis nugaros skausmas. Atsirado laisvės visuose sąnariuose, tuo pačiu atradau džiaugsmą kuo daugiau judėti. Atsirado noras sekti ką valgau, maitintis vegetariškai, tvarkingai ir saikingai. Susiformavo įprotis kontroliuoti mintis: atliekant pozą turi galvoti tik apie savo kūną ir kvėpavimą, tokiu būdu per pratybas užmiršti visas kitas problemas ir protas pailsi. Tada supranti, kad visose gyvenimiškose situacijose labiau pavargsti ne nuo problemų, o nuo nuolatinio nevalingo galvojimo apie jas. Joga išmokė, kad galiu kažkiek valdyti savo mintis, pati nuspręsti, apie ką dabar turiu pagalvoti. Gebėjimas sukoncentruoti mintis į vieną dalyką ne tik mažina nuovargį, praskaidrina protą, bet ir sustabdo poveikį cheminių medžiagų, kurias automatiškai gamina smegenys, ir kurios verčia jausti nerimą, baimę, troškimus. Lankymasis jogos užsiėmimuose padeda susitvarkyti dienotvarkę: rasti laiko ne tik darbui ir namų ruošai, bet ir judesiui, pabuvimui su savimi; padeda sutvarkyti savo dieną ir savaitę taip, kad sąmoningai užpildyčiau savo laiką man reikalinga veikla, o ne leisčiau, kad mano laiką "surytų" TV, internetas ar kažkokie kiti man nereikalingi laiko grobikai.
Užsiėmimai Iyengar studijoje man labiausiai patinka dėl puikios mokytojos, patogios vietos ir galimybės prisitaikyti sau tinkamą laiką. Man labai tinka šios jogos rūšies precizika, sąlyginai lėtas tempas, leidžiantis gerai pajusti, ko nori ir gali mano kūnas. Ko pasigendu - didesnio lankytojų įsitraukimo į tai, ką daro. Gaila mokytojos darbo ir užsiėmimų laiko, kai kažkas pradeda garsiai dejuoti arba matau atmestinai darant pozas. Bet tai tik dar kartą parodo, kad turiu labiau koncentruoti dėmesį į savo mintis ir kūną..."

Ilona

"Pradėjau praktikuoti būdamas virš 70 m., pagal gydytojo rekomendaciją. Užsiėmimus lankau pastoviai kartą per savaitę. Pradėjus lankyti jogos užsiėmimus mano noras buvo palengvinti fizinį stovį. Jis iš tiesų pagerėjo. Manau, kad ir toliau gerės. Pasikeitė į gerą pusę mano ligos simptomai. Kartais jaučiuosi visai sveikas, nebeskauda nugaros, galiu nueiti didelius atstumus. Iki jogos nuėjus apie100 metrų reikėdavo atsisėsti. Suprantama, pasikeitė ir dvasinė savijauta, ji tapo stabiliai gera. Mano patirtis rodo, jog jogos užsiėmimai negali pakenkti iš esmės, o padėti ne tik gali, bet ir padeda. Ramunė yra ne tik aukštos kvalifikacijos specialistė mokanti parinkti jogos pratimų kompleksą atsižvelgiant i amžių, turimas negales ir dvasinį stovį. Be to, ji labai jautrus žmogus ir labai gerai moka bendrauti su klientais..."

Aloyzas

"Jogos užsiėmimus pradėjau lankyti maždaug 33-jų metų. Lankau jau 5 metus. Pradėjau, nes ieškojau vidinės ramybės. O kartą ligoninėje, šalia manęs "gulėjo" indėniškų bruožų 80-mtmetė senučiukė, kuri buvo labiausiai susirūpinusi tuo, kad galėtų atlikti savo kasdienes jogos asanas. Ji mane sužavėjo ir įkvėpė. Būtent jos įkvėpta susidomėjau joga. Ieškojau švelnaus priėjimo, labai baiminausi drastiškos praktikos, turbūt bijojau susižaloti arba nusivilti savo fiziniais gebėjimais. Iyengar jogą atradau per pažįstamus, rekomendavo kolegė, kuriai rekomendavo buvusi kolegė:). Man asmeniškai labai patiko tai, kad nebuvo daug filosofijos (praktiškai išvis nebuvo), todėl turėjau galimybę pajausti praktiką per savo kūną, intuityviai, nesąmoningai, labai esminiai. Motyvacija bėgant metams nepasikeitė, tik aš jaučiuosi drąsi, nesibaiminu dėl neigiamo poveikio, nes jo nebuvo.

Turiu lengvų bėdelių su stuburu, nes dirbu sėdimą darbą, joga padeda geriau jaustis. To ir tikiuosi, to ir noriu - jaustis harmoningesnė, sveikesnė, kūnui suteikti progą išlikti jaunesniam, lankstesniam.

Praktikuojant jogą visų pirma pradėjau skirti laiko sau, savistabai, būdama jogos užsiėmime visiškai susikoncentruoju į dabartį, todėl jaučiuosi laimingesnė. Joga - mano sąmoningesnio gyvenimo pradžia, ji atvėrė kelius ir kitiems atradimams.

Kaip apibūdinčiau savo patirtį jogos užsiėmimuose? Būna visko, kartais sunku, nekantru, net pikta, kartais visai neblogai sekasi. Labai įkvepia mokytojos pagyrimas, bei žinojimas, kad laukia Šavasana!:). Ilgainiui atsirado drąsa ir pasitikėjimas savo kūnu. Kadangi aš esu labai lėta ir mano gyvenime procesai vyksta taip pat labai lėtai, ta drąsa atėjo tik dabar, bet labai natūraliai priimu savo asmeninę praktiką, nelyginu su kitais, einu taip, kaip man einasi. Ramunė užsiėmimuose įpučia pozityvumo, žaismingumo, meilę sau, savo akims, kojoms ir panašiai, nu apie ką net nepagalvotum savarankiškai. Ramune, esi vaikščiojantis gėris ir gerumas tiesiog :) ..."

Živilė

"Iyengar jogą pradėjau praktikuoti nuo 49 metų, ir tai tęsiasi jau beveik 12 metų. Vilmos jogos stovykloje "Žuvyčiuose" atradau, kad Iyengar joga yra geri pagrindai ir kitokioms jogoms mokyklų praktikoms (Angelos jogai).

Tiesiog norėjau lankyti jogą ir atradau lankstinuką vaistinėje apie "Jogos ratą". Praktika keičiasi ir jaučiu, kad kūnas plastiškas, paklusnus, pasitempęs, atradau dvasinę pusiausvyrą ir žaviuosi mūsų visų gražiomis kūno linijomis..."

Jūratė

"Jogą pradėjau praktikuoti būdama 30 metų, lankau metus. Ieškojau, internete skaičiau apie jogą. Man patiko tai, ką perskaičiau: susitelkimas į tai, ką darai, kad nuo mažai eini prie daugiau, kartoji...Motyvacija tik didėja, kyla daugiau vidinių klausimų kas vienoj ar kitoj pozoj ir kur turi suktis? Kadangi dirbu sėdimą darbą (turbūt kaip ir daugelis:), norėjau padėti savo nugarai. Manau, kad sėkmingai tai darau, jaučiu, kaip ji išsitiesia, atsidaro krūtinė, pečiai grįžta atgal link nugaros... labai geras jausmas:). Tikiuosi, kad kūnas taps lankstesnis, nugara "gražesne":). Joga man suteikė daugiau vidinės ramybės ir harmonijos, dvasinės pusiausvyros, meilės sau, noro dar daugiau šypsotis. Manau, kad jogos praktika man padėjo ir vis dar padeda susitvarkyti su savo išgyvenimais ir vidine krize. Kalbant apie kūną, kūnas tampa lankstesnis, paslankesnis, geriau išsitiesiu ir tai labai smagu :)

Man labai gera jogos užsiėmimuose, nes tai laikas, kai esu su savimi, savo kūnu, niekur nereikia skubėti, susikoncentruojama į tai, kas vyksta čia ir dabar, mintys yra kartu, o ne kur nors darbuose, rūpesčiuose. Kūnas po truputį darosi paslankesnis ir tai gera jausti :) Man labai labai labai patinka Ramunės užsiėmimai. Patinka jos požiūris, sklindanti energija ir meilė tam, ką daro. Patinka kantrybė ir geros emocijos. Patinka, kad kai ji sako pastabą ar prieina pataisyti, nesijauti kaip koks prasikaltęs mokinukas ir be papildomo streso pasitaisai (bent tiek, kiek pavyksta).Nuostabi mokytoja!!! Ačiū!!! ..."

Kornelija

"Jogą pradėjau praktikuoti nėštumo metu specialioje nėščiųjų grupėje, kartą per savaitę. Motyvacija ne tik išliko, bet stiprėjo, kadangi nėštumo sukeliami nepatogumai jogos praktikos metu tapdavo lengvesni ar net išnykdavo.

Išankstinių tikslų neturėjau, tiesiog matydama kaip nėštumo metu gerai jaučiasi joga praktikuojanti sesuo - sutikau prisijungti prie grupės. Nenusivyliau, o kaip tik manau, kad jeigu ne jogos praktika - taip gerai nėštumo metu nesijausčiau.

Kadangi praktikuoju nėščiųjų jogą, be abejonės apie kūno apimčių pokyčius neverta kalbėti, bet bendra savijauta nėštumo metu labai pagerėjo. Speciali praktika tokiu metu, padėjo man atsikratyti nėštumo sukeltų nepatogumų: nerimo, nemigos, nugaros skausmų, klubų skausmų. Jaučiausi ramesnė ir labiau pasitikinti savimi.

Noriu padėkoti Ramunei už atsidavimą darbui ir dėmesį jogos praktikos metu, už nuoširdų ir taktišką bendravimą, už įsiklausymą, palaikymą ir rūpestį šiuo ypatingu kiekvienai moteriai metu. Linkiu Ramunei kuo didžiausios sėkmės ir linkiu kiekvienai besilaukiančiai mamytei papulti i Ramunės vedamus jogos praktikos užsiėmimus..."

Rūta

Pradėjau praktikuoti 32 m. Draugė pasiūlė lankyti užsiėmimus, patiko. Tada ir sužinojau kas yra Iyengar (Ajengaro) joga. Praktikuoju jau 7 metus.

Lankau viena kartą per savaitę, norėčiau daugiau, bet bijau kad nepavyks suderinti.

Pradžioje turėjau tikslą - buvo noras įveikti vis sudėtingesnes asanas. Dabar noriu dvasinės pusiausvyros, geros fizinės būklės, gyventi nestokojant energijos ir pilnaverčio bendravimo. Praktikuojant jogą pasikeitė požiūris į ją praktikuojančius, pagerėjo sveikata, jaučiuosi ramesnė. Jogos užsiėmimuose įdomu atrasti kaskart kažką naujo. Bandau naujas asanas ir savo galimybes, man tinka ir patinka. Ramunės vedami užsiėmimai man patinka: ji maloni, pastabi ir puiki jogos mokytoja.

Angelė

Į jogą atvedė draugė, tada dar nieko nežinojau apie Iyengar jogą. Buvo kūno lavinimo poreikis ne sporto klubuose. Pradėjau praktikuoti 54 m. Pradėjus praktikuotis pasikeitė požiūris į jogą ir į kūną, motyvacija praktikuoti padidėjo. Pastoviai, 4 metus 2-3 kartus per savaitę lankau jogos užsiėmimus. Pradėdama praktikuoti ypatingų tikslų neturėjau. Kaip tik atsiskleidė tos kūno problemos, apie kurias niekada nebuvau net pagalvojusi. Po kiek laiko pastebėjau, kad kūnui praktika tinka ir padeda, jis keičiasi. Tęsdama jogos praktiką tikiuosi toliau tobulinti atliekamas asanas, sugebėti labiau atsipalaiduoti, išmokti teisingai kvėpuoti.

Kas pasikeitė mano gyvenime praktikuojant jogą? Pagerėjo sveikata ( mažiau sergu peršalimo ligomis, o jei susergu, mažiau vartoju vaistų), kūnas sutvirtėjo, atsirado daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, ramybės ir optimizmo, mažiau asmeniškumo, gilesnis savęs suvokimas. Labai malonus pojūtis užsiėmimuose ir lengvas nuovargis po jų. Ramunės užsiėmimai vyksta labai maloniai, švelniai, linksmai, stipriai akcentuojant atsipalaidavimą, pojūčių stiprinimą ir koncentraciją. Keisti nenorėčiau nieko.

Jūratė