B.K.S. Iyengar

BKS Iyengar
(1918.12.14 – 2014.08.20)

B.K.S. Iyengar pasaulyje puikiai žinomas jogas ir jogos Mokytojas (2014 m. rugpjūčio 20 d. tarptautinė jogos bendruomenė atsisveikino su anapilin išėjusiu B.K.S. Iyengar, kuris mirė būdamas 95 metų). B.K.S. Iyengar buvo vienas iš tų, kuris atvežė ir pristatė jogą Vakarų pasauliui ir išpopuliarino ją bei pasiekė, kad joga būtų prieinama kiekvienam. Nesvarbu, kokie sunkumai – fiziniai ar protiniai, koks amžius – jaunas ar senas, B.K.S. Iyengar neapribojo galimybių praktikuoti. B.K.S. Iyengar pasaulyje plačiai žinomas už jo žinias ir kompetenciją gydant sudėtingas ligas.

B.K.S. Iyengar visą savo gyvenimą paskyrė jogos studijoms, jos mokymui ir progresui. 2004 m. TIME žurnalas B.K.S. Iyengar įtraukė į pasaulio įtakingiausių žmonių TOP šimtuką. 2012 metais CNN-IBN Guruji B.K.S. Iyengar buvo nominuotas kaip vienas iš 50 iškiliausių indų po Mahatma Gandhi (The Greatest Indian after Mahatma Gandhi).

B.K.S. Iyengar jogos mokymo metodas visame pasaulyje vadinamas Iyengar (tariame - Ajengaro) joga. Praktikuojama klasikinė hatha joga, kuri nuosekliai seka aštuonių jogos pakopų (yama, niyama, asana, pranayama, pratyahara, dharana, dhyana ir samadhi) keliu. B.K.S. Iyengar savo asmeniniu pavyzdžiu mokė, kad visos aštuonios jogos pakopos yra puikiai integruotos.

Vienas iš pagrindinių B.K.S. Iyengar indėlių – tai jogos prieinamumas plačiajai visuomenei ir didžiulis dėmesys jogos asanų (pozų) ir pranayamos (kvėpavimo kontrolės) praktikos tobulinimui ir pritaikymui. Jis nuolat ieškojo naujų kelių ir būdų, kaip padėti jogos mokiniams padidinti jų galimybes ir būti sąmoningu tame, ką darai savo kūnu ir protu.

Iyengar joga yra labai atsargi, apdairi ir rūpestinga. Netgi būdamas 95 metų B.K.S. Iyengar praktikavo ir mokė.